Jakub Forgács Správy

Zaujíma vás, ako pracujú krajskí poslanci? BBSK zverejní aktivitu pri hlasovaniach

Súhlasíte, že je dôležité, aby ľudia mali prehľad nielen o činnosti úradu samotného, ale tiež o aktivite a činnosti jednotlivých volených zástupcov? Potom čítajte...

Ilustračný obrázok k článku Zaujíma vás, ako pracujú krajskí poslanci? BBSK zverejní aktivitu pri hlasovaniach
Zdroj: BBSK/Marek Mačica

Obyvatelia kraja si už čoskoro na webových stránkach BBSK nájdu štatistiky, ktoré hovoria o účasti konkrétnych poslancov na jednotlivých hlasovaniach. Informatívnu správu o aktivite poslankýň a poslancov na rokovaniach od 4. decembra 2017 do 21. mája 2020 si v pondelok vypočuli aj poslanci krajského zastupiteľstva. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK.

„Aj takýmto interaktívnym spôsobom sa kraj snaží o čo najväčšiu transparentosť a možnosť verejnej kontroly. Je dôležité, aby ľudia mali prehľad nielen o činnosti úradu samotného, ale tiež o aktivite a činnosti jednotlivých volených zástupcov,“ uviedla Štepáneková.

Ako ďalej spomenula, celkový počet hlasovaní počas dvadsaťjeden zasadnutí bol 523, celková priemerná aktivita poslaneckého zboru je 73,75%. Najvyššia priemerná aktivita, t.j. 91,84 % bola zaznamenaná na 1. zasadnutí (4. decembra 2017), 3. zasadnutí (8. januára 2018) a 4. zasadnutí (26. januára 2018). Najnižšia priemerná aktivita, t.j. 59,18 % bola zaznamenaná na 15. zasadnutí (27. júna 2019).

„Najvyššia priemerná aktivita u jednotlivca je zaznamenaná na úrovni 97,22 %, najnižšia priemerná aktivita u jednotlivca je zaznamenaná na úrovni 27,15 %,“ dodala Štepáneková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie