Žena v byte čelila šokujúcemu zážitku: V spálni cudzí muž, lučeneckí policajti za 100 bodov!

Žena prežila vo svojom byte chvíle hrôzy. Podľa slov polície, keď sa zobudila, pri jej posteli stál cudzí muž!

Ľubomíra Karmanová
Ilustračný obrázok k článku Žena v byte čelila šokujúcemu zážitku: V spálni cudzí muž, lučeneckí policajti za 100 bodov!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 51-ročného Pavla zo Zvolena z prečinu porušovania domovej slobody. Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej, v stredu (1.7.) v čase medzi 12.00 a 12.45 ho­dinou po tom, ako poškodil zámku vchodových dverí, neoprávnene vnikol do bytu na prvom poschodí na ulici Družby v Banskej Bystrici. „Obvinený vošiel do bytu v čase, kedy 73-ročná majiteľka bytu zaspala,“ informovala hovorkyňa.

„Keď sa zobudila, v spálni vedľa postele zbadala cudzieho muža. Keď vykríkla utiekol. Neskôr zistila, že je poškodený zámok a kľúč sa do dverí nedá zasunúť. Udalosť oznámila polícii. Keďže z bytu jej nič nezmizlo, nevznikla jej žiadna škoda. Polícia prípad zadokumentovala a po vypočutí svedkov vytipovali podozrivého muža,“ uviedla Faltániová.

Recidivistu vypátrali policajti z Lučenca

Ako ďalej dodala, na mieste boli zaistené stopy, ktoré boli podrobené kriminalistickému skúmaniu, pričom analýzou DNA a jej porovnaním bola zistená zhoda s DNA profilom podozrivej osoby, ktorou bol 51 ročný muž zo Zvolena. „Je to recidivista po ktorom polícia 11. 8. vyhlásila pátrania po hľadanej osobe. V stredu 12. 8. ho polícia v Lučenci vypátrala,“ povedala Faltániová.

„Následne mu bolo vznesené obvinenie a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Vo štvrtok (13.8.) ho sudca vzal do vyšetrovacej väzby. Obvinený sa priznal aj k ďalším skutkom a v krátkom čase mu bude vznesené obvinenie aj z viacerých zločinov krádeže,“ dodala hovorkyňa.

Trestaný už 27 krát

Podľa polície, sa rovnako v stredu (1.7.) v priebehu dňa vlámal do bytu na Spojovej ulici v Banskej Bystrici. „Nezisteným spôsobom otvoril uzamknuté vstupné dvere a z bytu ukradol zlaté šperky. Majiteľom spôsobil škodu odhadnutú na 820 eur. Vo štvrtok (23.7.) počas dňa sa vlámal do bytu na Radvanskej ulici v Banskej Bystrici. Z bytu ukradol peniaze, hodinky, tablet a šperky,“ vymenovala ďalšie jeho skutky hovorkyňa s tým, že majiteľom spôsobil škodu odhadnutú na niekoľko tisíc eur.

„Obvinený sa priznal k 6 vlámačkám do bytov či rodinných domov. V minulosti bol už 27 krát súdne trestaný a za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov,“ uzavrela Faltániová.

Zdroj: Policajný zbor SR