Správy

Zlepšenie nakladania s bioodpadom? Takto si s tým chcú poradiť v obci pri Lučenci

Kde je vôľa, tam je cesta. V známej dedine chcú zlepšiť nakladanie s bioodpadom, zateplili aj dve budovy.

Ilustračný obrázok k článku Zlepšenie nakladania s bioodpadom? Takto si s tým chcú poradiť v obci pri Lučenci
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Zlepšenie systému nakladania s bioodpadom či obnova dvoch budov v dedine sú aktuálne projekty obce Tuhár v okrese Lučenec, ktoré realizuje počas tohto roka. Informoval o tom starosta Peter Čeman.

„Zabezpečíme nákup kompostérov do domácnosti a vybavenie kompostoviska, ako aj nejakú výsadbu zelene. Tým by sme ľuďom chceli pomôcť, aby bioodpad nemuseli dávať do normálneho odpadu. Zelenú hmotu z verejných priestranstiev dáme na kompostovisko a kompost budeme vedieť využiť v obci,“ uviedol starosta s tým, že na tento projekt získali 5000 eur z programu Obnova dediny.

Samospráva podľa neho v tomto roku pokračovala aj v oprave hasičskej zbrojnice, ktorú začali vlani. „Zateplili sme strechu a kompletne meníme vnútorné rozvody elektriny a osvetlenie,“ konkretizoval tohtoročné práce Čeman.

Minulý rok podľa neho zatepľovali aj obecnú polyfunkčnú budovu, v ktorej je kultúrny dom, knižnica, pošta a posilňovňa. „Dali nám vtedy na tento účel 80 000 eur a tohto roku sme získali ďalších 28.000 eur na dokončenie zatepľovania. Takže celá budova už bude ako nová,“ konštatoval starosta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie