Boris Macko Rôzne

Chvíle, na ktoré Lučenčanka nezabudne. Vodič MHD upozornil na novinku svojsky

Pri cestovaní spojmi MHD sa dá zažiť kadečo. Svoje o tom vie aj mladá Lučenčanka s kočíkom. Pozrite, čo sa prihodilo pri jazde v autobuse.

Ilustračný obrázok k článku Chvíle, na ktoré Lučenčanka nezabudne. Vodič MHD upozornil na novinku svojsky
Zdroj: TASR

Snúbenica Lučenčana Radoslava Pršanca zažila pri cestovaní linkou MHD v našom meste šok. Vodič sa pred niekoľkými dňami postaral o nezabudnuteľný zážitok. „Snúbenica nastupovala s kočíkom na zastávke Masarykova, no vodič ju odmietol s tým, že v autobuse už jeden kočík je, a preto má okamžite vystúpiť. Keby sa aspoň správal slušne, no bol k nej hrubý a pri vystupovaní zasekol kočík s dieťaťom vo dverách,“ opísal Pršanec krušné chvíle svojej snúbenice. Konanie šoféra však neostalo bez odozvy, a preto podali sťažnosť na vodiča.

Čítajte tiež: MHD zadarmo a k tomu pokus o rekord: Lučenec ovládnu tanec, športy a bicykle

A ako reagoval SAD Lučenec, ktorý je prevádzkovateľom MHD? Uznali, že vodič urobil chybu a mamičke sa ospravedlnili. „Zo strany nášho vodiča došlo k porušeniu pracovnej disciplíny z dôvodu neoprávneného odmietnutia prepravy kočíka. Zároveň vodič porušil svoje základné povinnosti správať sa k cestujúcim za akejkoľvek situácie korektne a slušne, ako aj dbať o ich bezpečnosť,“ uvádza sa k stanovisku, ktoré nám poskytla SAD Lučenec. Voči šoférovi vyvodia disciplinárny postih.

Pritom SAD Lučenec ešte 1. júna 2016 zmenila prepravné podmienky týkajúce sa detských kočíkov. Na autobusových linkách MHD sa v súčasnosti smie prepravovať jeden kočiarik a jeden invalidný vozík. „Vodič ale môže povoliť prepravu ďalších kočíkov alebo invalidných vozíkov, ak to podmienky vo vozidle dovoľujú,“ uvádza sa v stanovisku SAD. Vzťahuje sa to na situácie, ak autobus nie je plne obsadený, prípadne tam nie je žiadny kočík, len invalidný vozík, alebo v prípade, že tam je jeden kočík, no žiadny invalidný vozík.

Pozrite si v našej galérii lučeneckú MHD!

Čítajte tiež: FOTO: Lučenčania zabodovali hneď dvojnásobne. Vytancovali ocenenie aj nový rekord

V lučeneckej MHD došlo k zmenám v preprave kočíkov
11
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie