Boris Macko Iné športy Šport

FOTO: Malá šampiónka z Lučenca bodovala v simultánke. S 9 súpermi ani raz neprehrala

Šachistka Lucka Kapičáková si zmerala sily so známymi i menej známymi osobnosťami z Lučenca a okolia. Recept na jej hru nenašli ani primátorka s viceprimátorom!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Malá šampiónka z Lučenca bodovala v simultánke. S 9 súpermi ani raz neprehrala
21
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: Dnes24.sk

Majsterka EÚ v šachu a nositeľka ďalších titulov z rôznych turnajov v lučeneckej Redute vyzvala deväť viac či menej známych osobností Novohradu. Kým minulý rok zaznamenala Lucka jednu prehru, tentoraz ju nedokázal poraziť nikto.

„Lucka dosiahla šesť výhier a tri remízy. Simultánka trvala vyše dve hodiny. Dvaja súperi sa vzdali, dobre to išlo pani primátorke spolu s viceprimátorom,“ pochválila súperov Luckina mama Monika Kapičáková.

Hoci sa primátorka Lučenca Alexandra Pivková, ktorá spojila sily s viceprimátorom Pavlom Baculíkom držala statočne, na výhru to nestačilo. No v prípade tohto turnaja nešlo o výhry a prehry, ale o propagáciu šachu a športu. Tento zámer vyšiel, keďže sa nakoniec kaviareň v Redute zaplnila divákmi. „S akciou som spokojná, rozmýšľame už nad ďalším ročníkom,“ zhodnotila Luckina mama s tým, že na tretí ročník by pozvali desať súperov. Keďže má Lucka deväť rokov, v tomto ročníku pozvali rovnaký počet šachistov.

Počas simultánky urobil každý zo súperov jeden ťah. Lucka ich postupne obchádzala a tiež na každej šachovnici urobila jeden ťah. Hra takto pokračovala ďalej, až kým sa situácia nevyvinula k výhre, prehre, prípadne remíze.

Pozrite si Luckinu simultánnu partiu šachu v našej galérii!

V OBRAZOCH: Ďalší ročník simultánnej šachovej partie Lucky Kapičákovej bol úspeš
21
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie