Iba sedieť doma sa veru neoplatí. Lučenec bude cez víkend poriadne žiť akciami

Hľadáte si program na voľné dni? Poradíme vám so šikovným prehľadom TOP víkendových akcií. Stačí si vybrať!

Boris Macko

ZATKANÉ

od 12.1. do 15.1. 2017, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť, čo všetko môžu zhotoviť šikovné ruky počas tvorivých dielní.

ŠUSTER, DRŽ SA SVOJHO KOPYTA!

od 12.1. do 15.1. 2017, Mestské vlastivedné múzeum Fiľakovo

Výstava pripravená s Východoslovenským múzeom v Košiciach prezentuje históriu obuvníckeho a čižmárskeho remesla od stredoveku až po 20. storočie.

TRIENÁLE AKVARELU

od 12.1. do 15.1. 2017, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Oplatí sa pozrieť si výstavu z jediného podujatia na Slovensku, ktoré sa zameriava na akvarelovú tvorbu. domácich aj zahraničných umelcov. Jej cieľom je oboznámiť verejnosť o s aktuálnymi tendenciami a výsledkami v tejto výtvarnej technike.

PETROHRAD OČAMI DETÍ

od 12.1. do 15.1. 2017, historická Radnica Lučenec

Predstavy našich najmenších na druhé najväčšie mesto Ruska si môžete pozrieť do konca januára. Výstavu si zobral pod patronát Generálny konzul SR v Sankt Peterburgu Augustín Čisár a gubernátor Sankt Peterburgu Georgij Sergejevič Poltavčenko.

OSLAVA OSLOBODENIA MESTA LUČENEC

13.1. 2017, Pamätník padlým na ulici J. Kármána

Na piatok pripadá oslobodenie nášho mesta. Vojakov, ktorí položili život pri oslobodzovacích bojoch, si vedenie mesta pripomenie pietnou spomienkou a kladením vencov pri pamätníku.

HOUSE/FUNKY MUSIC

13.1. – 14.1. 2017, New York Club Lučenec

New York club Lučenec si aj tentoraz prichystal ďalšiu tanečnú akciu, tentoraz pre milovníkov štýlov funky a house. Čaká na nich štedrá nádielka od DJ Becy.

SLÁVNE STAVBY

od 14.1. 2017, OC Galéria Lučenec

Vďaka výstave môžu Lučenčania cestovať po svete zadarmo. Ponúkne 80 3D puzzle modelov z 35 štátov sveta. Len pre zaujímavosť sa tu dajú nájsť Tadž Mahal, Socha slobody, Big Ben či egyptské pyramídy. Výstavu vhodne dopĺňajú aj zábery cestovateľa Ľuba Špirka, či New York a Manhattan z vtáčej perspektívy. Výstava potrvá do 3. februára 2017.

PLES MESTA FIĽAKOVO 2017

14.1. 2017 o 19.00, Mestské kultúrne stredisko Fiľakovo

Plesová sezóna začne aj v susednom Fiľakove. Prísľubom dobrej zábavy sú Katy and Boys, operetná speváčka Réka Koós z Budapešti a tanečná skupina Dance Attack z Lučenca.

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk