Jakub Forgács Basketbal

Na Slovensko sa vracia Mandič. Bude hrať za basketbalistov Lučenca

Sezónu dokončil v chorvátskej najvyššej súťaži, teraz bude hájiť farby Lučenca. Do tímu MBK prichádza platná posila zo Srbska!

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensko sa vracia Mandič. Bude hrať za basketbalistov Lučenca
Zdroj: TASR

Nováčika Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) MBK Lučenec posilnil srbský pivot Aco Mandič (32). Informovala o tom oficiálna klubová stránka.

Mandič sa po necelom roku opäť vracia na slovenské palubovky, v predchádzajúcej sezóne odohral deväť duelov za BK Iskra Svit. Sezónu 2015/2016 však dokončil v chorvátskej najvyššej súťaži, za KK Ribola Kastela priemerne v zápasoch dosahoval 13,5 bodu, 5,1 doskoku a 1,3 asistencie.

„V našom tíme bude patriť medzi najskúsenejších hráčov. Hrá s veľkou energiou a stále s túžbou víťaziť. Jeho pozícia je štyri, ale chrbtom ku košu dokáže hrať aj pozíciu päť. Minulý rok patril v chorvátskej lige medzi lídrov. Sme v klube veľmi radi, že sme Aca podpísali,“ uviedol na adresu novej posily tréner Lučenca Ivan Kurilla.

Práve s lučeneckým trénerom sa Mandič opäť po dvoch rokoch stretne v jednom tíme. „Teší ma, že som sa dohodol na pôsobení v Lučenci. O klube mám pozitívne informácie, sú vytvorené výborné podmienky na trénovanie. Verím, že dosiahneme dobré výsledky a všetci v klube, aj v meste budú spokojní. Moje rozhodnutie prísť najviac ovplyvnila výborná spolupráca s trénerom Kurillom v minulosti. Považujem ho za špičku na svojom poste. Veľmi rád budem hrať opäť na Slovensku, liga má dobrú úroveň, veľkú sledovanosť. Na Slovensku sa cítim ako doma,“ uviedol Mandič.

Čítajte tiež:

Nová posila lučeneckých basketbalistov. Získali skúseného krídelníka

Lučenec angažoval basketbalistu spoza oceánu. Do MBK mieri americký rozohrávač

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie