Michaela Mozolányová Správy

Takto má vyzerať nové námestie s obchodným centrom v Lučenci: Pozrite si vizualizácie

Začiatok výstavby obchodného centra je výsledkom viac ako dvojročného hľadania riešenia ukončenia obnovy námestia v Lučenci. Námestie s novou dominantou má byť hotové do jesene budúceho roka. Pozrite si vizualizáciu obchodného centra a jeho okolia.

Ilustračný obrázok k článku Takto má vyzerať nové námestie s obchodným centrom v Lučenci: Pozrite si vizualizácie
Zdroj: Dnes24.sk

Začiatok výstavby obchodného centra je výsledkom viac ako dvojročného hľadania riešenia ukončenia obnovy Námestia republiky v Lučenci. Bývalé vedenie mesta totiž predalo časť pozemkov na námestí investorovi, no ten stavbu nezačal a pre sporné dodatky k zmluvám nebol ani sankcionovaný. Dve tretiny námestia pritom samospráva Lučenca opravila z eurofondov.

Súčasťou plánu je aj odstránenie zelene

Na námestí však zostala ešte mestská plocha, ktorá oddeľovala prerobenú časť od budúcej stavebnej plochy. Obe plochy odkúpila akciová spoločnosť Arkon a po dohode s mestom tam postaví obchodno-zábavné centrum. „Súčasťou tohto plánu je aj odstránenie jestvujúcej zelene. Keďže na životnom prostredí nám v meste veľmi záleží, dohodli sme sa, že investor tie stromy, ktoré sa dajú, presadí. Navyše, namiesto vypílených vysadí trojnásobné množstvo stromov na určených miestach v meste," povedala primátorka Lučenca Alexandra Pivková

Do Vianoc 2016 by chceli mať budovu v prevádzke

Akciová spoločnosť Arkon vytvorila dcérsku firmu Galéria LC, ktorá bude realizátorom stavby. Stavebné povolenie má platné od 27. augusta. „Začneme budovaním oplotenia a postupne sa presunú dreviny a umelecké dielo kamenné kvety. Následne plánujeme začať samotné stavebné práce. Obyvateľov prosíme o zhovievavosť najmä pri prácach, keď sa bude kopať, montovať železobetónový skelet a oplášťovať budova. Potom by to už nemalo byť ani také hlučné, ani také prašné,“ doplnila Jarmila Kaššová z a. s. Arkon.

Do Vianoc 2016 by chceli mať podľa jej ďalších slov budovu v prevádzke. Na celej ploche bude podzemné parkovanie, samotná budova bude mať dve a na jednom mieste tri podlažia. Budú tam aj tri kinosály a celý priestor bude pokrytý bezplatným signálom wifi pre pripojenie na internet.

Umelecké kamenné kvety z fontány na Námestí republiky budú presťahované na sídlisko. Viac sa dočítate TU: Kamenné kvety ustúpia nákupnému centru: Kedy sa začne stavať?

Foto: ARKON

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Vizualizácie obchodného centra
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie